Chcesz zbudować dom? Zainwestuj w podłogę na długie lata

Posted on 13/08/2019 7:29am

Budując budynek mieszkalny pragniemy by nie tylko wspaniale się prezentował, ale również posiadał wykończenie z wysokiej jakości surowców. Kluczowym elementem wykończenia domu są posadzki. O ile kolor elewacji możemy odnawiać niezliczoną ilość razy, podłogi to inwestycja na długie lata.
Salon, parkiet pałacowy Ambasador
Author: Okoń Parkiety Tradycyjne i Pałacowe
Source: Okoń Parkiety Tradycyjne i Pałacowe
Aktualnie na brak materiałów nie można narzekać. Na rynku dostępny jest ogromny wybór podłóg i desek podłogowych z przeróżnych surowców i w przeróżnych barwach. Za jeden z najszlachetniejszych tworzyw do produkcji podłóg uznawany jest dąb. Drewno dębowe posiada ciemno-złocistą barwę, charakteryzuje się dużą trwałością, jest materiałem twardym, ciężkim i wodoodpornym. W Polsce drewno dębowe pochodzi głównie z lasów na Mazurach, jak również Podkarpacia.

Możemy wyodrębnić parę gatunków drewna dębowego. Drewno oznaczone klasą I cechuje jednolita kolorystyka i całkowity brak wad, tymczasem III i VI klasa to gorszy gatunek, który posiada spękania oraz sęki. Parkiet dębowy to najprawdziwszy klasyk wśród parkietów. Pasuje niemal każde wnętrze oraz jest ponadczasowy. Dąb nie zalicza się do tanich tworzyw, ale niewątpliwie wart jest swojej ceny. Jeżeli chodzi o surowce do produkcji desek podłogowych, wart uwagi jest także jesion. Dla szukających ofert: .W Kraju jesion postrzegany jest jako jeden z najbardziej szlachetnych rodzai drzew. Do wyrobu tworzywa, jesion zdobywany jest również m.in. z Europy, Azji oraz Kaukazu. Deska jesionowa staje się ostatnio bardzo pożądana. Tak jak parkiet dębowy, jesion jest twardy oraz odznacza się wytrzymałością. Cechuje się gęstym usłojeniem i jasnym kolorem. Deska jesionowa również podlega klasyfikacji.

Na tej stronie są bardzo interesujące informacje, lecz kiedy chcesz zgłębić więcej, odszukaj także (https://www.eogniwa.pl/pl/c/liny-do-zrywki-drewna/39) pozostałe dane, które dostępne są tutaj.

W zależności od gatunku, wyróżniamy klasę od I do IV. Bez względu na klasę na rynku dostępne są przeróżne warianty kolorystyczne, na przykład jesion (zobacz domański) wędzony, bielony, czy kolorowy. Tu więcej: .


Parkiet z grabu
Author: Podłogi.info
Poszukując podłogę drewnianą nie popłaca decydować się na najtańsze odmiany drzewa. Należy uwzględnić fakt, iż deska podłogowa jest narażona na duże zużycie oraz powinna nam posłużyć długi czas.

Tags: drewno, drzewo, dom, budynek, Jesion