Czy wybrać okna drewniane

Posted on 29/08/2018 12:03pm

Nim zaskoczy nas ostra zima należy przyjrzeć się oknom we własnym mieszkaniu czy domu. Nieraz wymagają one naprawy albo całkowitej wymiany. Warto to zrobić przed tą porą roku, by ujemna temperatura nie zawitała do naszych progów przez szpary zdezelowanych okien.


Obecnie dostępna jest bogata oferta, biorąc pod uwagę okna. Głównie wymienia się dwa modele: to okna PCV oraz okna drewniane (Oknoplast). Oba typy posiadają swoje wady a także atuty. Okna (http://alglas.pl/) PCV mają już za sobą lata swojej świetności, obecnie nadeszła pora na te drugie. Okna drewniane zrobiły się dziś nadzwyczaj popularne, zakłada się je tak samo w domach oraz mieszkaniach. W obu przypadkach spisują się dobrze. Nie są to już typy okien jakie pamiętać można z dawnych lat – im daleko było do wzoru, dziś innowacyjna technologia wyrobu oraz świetna konstrukcja zapewnia odpowiednią jakość owego wyrobu.


Okna drewniane są bardziej sztywne od okien z ramą PCV, nie jest też prawdą, że wyginają się na skutek słońca (czytaj więcej). Właściwa impregnacja powoduje także, że nie wypaczają się pod wpływem wilgoci i nie są narażone na działanie insektów czy różnego rodzaju grzybów. Fakt, iż posiadają one sztywniejszą konstrukcję efektywnie odstrasza złodziei, przez te okna - sprawdź naszą propozycję rkstyl.com.pl trudniej jest się wkraść. Następną zaletą jest to, iż do lokum w mniejszym natężeniu dochodzi hałas z zewnątrz niż w przypadku okien PCV.


Okno w łazience
Author: OKNOPLAST Sp. z o.o.
Source: OKNOPLAST Sp. z o.o.


Drewno do wykonania okien drewnianych, a tak naprawdę ich ram, zanim dotrze do wykonania przechodzi długotrwały okres przetwórczy, nie może posiadać w ogóle wad czy ubytków. W Polsce wykorzystuje się zwykle drzewo sosnowe, klejone z trzech warstw specjalnym wodoodpornym klejem. Zalicza się do drugiej klasy gatunków drewna.
Najczęściej stosuje się również drewno lite, a ono należy do pierwszej klasy gatunku drewna. Na prośbę ramy maluje się bezbarwnym lakierem, wtedy rezultat tym bardziej zadowala. W oknach drewnianych szczególnie dobrze wyglądają wszystkie ozdoby.

Tags: okna, drewniane