Czym są badania zdolności rejestracyjnej?

Posted on 11/07/2019 4:20pm

W przypadku przedsiębiorstw, klubów lub też spółek coraz częściej spotkać się można z zastrzeganiem własnego logo w tak zwanym Urzędzie Patentowym, co wiąże się z tym, że nikt inny w późniejszym czasie nie ma prawa korzystać z tegoż znaku, lecz aby było to możliwe oraz nie spotkać się z odmowną decyzją, wcześniej powinno się sprawdzić, czy ochrona jest w ogóle możliwa.


W jaki sposób? Otóż, coraz częściej prowadzi się tzw.
asortyment
Author: Wicker Paradise
Source: http://www.flickr.com


badania zdolności rejestrowej (nasza strona), mające na celu sprawdzenie, czy potencjalne oznaczenie może mieć miejsce. Dla wielu przedsiębiorstw czas jest bardzo ważny, toteż by nie wydać pieniędzy bez pokrycia oraz zaoszczędzić wiele dni, warto przeprowadzić badania znaku towarowego. W obecnej chwili zastrzeganie trwać może nawet pół roku.

Wejdź na zamieszczony poniżej odnośnik prowadzący do analogicznego omówienia - ono bez wątpienia też okaże się dla Ciebie emocjonujące.

Mimo że w porównaniu do czasów lat 90. jest to nader krótki okres, to jednak wciąż zbyt długi dla niektórych firm. Co ważne – w połowie roku 2016 doszło do zmian, zgodnie z którymi rejestracja może się zakończyć fiaskiem, kiedy właściciele podobnych znaków nie zgodzą się na to. Właśnie z tego powodu warto sięgnąć po badania zdolności rejestrowych towarowego znaku. Należy tylko przesłać zgłoszenie do odpowiednich ekspertów, którzy ocenią, czy zastrzeżenie jest możliwe i czy na rynku nie znajdują się podobne znaki, które mogą być powodem odmowy. Badanie oznaczenia sprawdza też, czy zgłoszona do rejestracji rzecz nie jest sprzeczna z ochronnymi prawami. Nie mogą to być jednak materiały inne od znaku towarowego, a także nie powinno zakłócać porządku publicznego.

Czytaj też


Badania zdolności rejestracyjnej sprawdzają też, czy nie są to oznaczenia opisowe, których się nie rejestruje. Jeśli dojdzie do jakichś sprzeczności, wówczas firma dostaje odmowę rejestracji.

Tags: firm, właściciel, sposób, dane