Każdy dom jednorodzinny w Polsce powinien posiadać kocioł do ogrzewania naszego budynku

Posted on 11/07/2019 7:35am

W aglomeracjach miejskich stawia się czasami takie osiedla, które mają podłączenie do ogrzewania miejskiego. Jednak, nadal jest to rzadkość. Na wsi raczej nie jest to możliwe.


Większość domów w Polsce musi oddzielnie zatroszczyć się o to, aby mieć ogrzewanie.


mieszkanie
Author: TECE
Normą jest to, że wszędzie pociągnięty mamy prąd.

Uzupełniające informacje na opracowany w tym artykule są Ci potrzebne? Bez nerwów. Wejdź w ten link i wszelkie inne wątki tutaj (http://www.umebluje.pl/meble/pufy/983) otrzymasz. Namawiamy!

Był to swego czasu koronny priorytet socjalistycznych aparatczyków. Dziś prawie wszyscy posiadają również wodę w domu, dociągniętą rurami wprost do kranu. Jednak, jeżeli mówimy o ogrzewaniu, to zwykle każdy właściciel jest zobligowany zadbać o to sam. Dlatego w większości domów znajdują się kotłownie. Niekiedy bywają one w piwnicach albo stanowią odrębne pomieszczenie na parterze. Często kotłownie sytuowane są przy wejściu do budynku, by bez problemu można było wnieść do nich węgiel i nie nabałaganić w całym domu. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak to, żeby kotłownia miała osobne wyjście z tyłu budynku. Jeżeli nasz dom połączony jest z garażem i pomieszczeniem gospodarczym, to zwykle architekci chcą zrobić taki projekt, by kotłownia była obok pomieszczenia, gdzie trzymamy węgiel. Trzeba też przemyśleć kilka kwestii organizacyjnych powiązanych z tym pomieszczeniem. Trzeba przemyśleć to, jakich gabarytów chcemy mieć kocioł.


Przepisy mówią o tym, jaka musi być wielkość kotłowni przy różnych rozmiarach pieca. Chodzi zwykle o wentylację powietrza. Poza tym, powinniśmy pomyśleć o tym, by całe pomieszczenie wyłożyć płytkami. Łatwiej będzie nam wówczas utrzymać porządek.

Tags: dom, osiedla, piec