Mały dom to alternatywa w dziesiątkę, użyteczna, na długo lecz bez niepotrzebnych kosztów

Posted on 15/05/2019 3:16pm

Dom jest powierzchnią, która zapewnia wrażenie pewności, foruje tworzeniu, kultywowaniu i rozwijaniu więzi rodzinnych a także koleżeńskich i buduje portret ludzi w nim zamieszkujących. Własny kąt jest tak istotny, bo to nie wyłącznie budynek, który zapewnia azyl, ale kompletna paleta barw i myśli, które towarzyszą ludziom w istnieniu, to wspólnie doświadczane zachwyty i smutki, wspólne uroczystości, cisza w prywatnym zaciszu oraz mnóstwo odmiennych. W jaki sposób więc wskazać odpowiedni dla siebie dom, który służyć będzie przez długi czas?


dom - rzut
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
Coraz częstszą decyzją Polaków są projekty domów małych, przeważnie takich do 100 m². Nieduży dom to bez wątpliwości niewątpliwie mniejsza obszar do zagospodarowania, lecz równolegle zdecydowanie mądrzej rozpatrzona. Tego typu budynek powinien być praktyczny, komfortowy a także po prostu ładny. Głównym celem architekta jest kreacja przestrzeni, która będzie miała taki rozkład pomieszczeń, by odpowiadać oczekiwaniom, zachowaniom i stylowi życia rodziny. Decydując się na wybór minimalistycznego domu trzeba brać pod rozwagę nie tylko cenę jego budowy, ale i koszty jego późniejszej eksploatacji. Obecnie dom to powierzchnia, która jest alternatywą dla zamieszkiwania w bloku, bo daje poczucie większej intymności. Małe domy w modelu skandynawskim stają się coraz popularniejsze, a to dlatego, że wyodrębnia je klarowność i funkcjonalność. Sprawdź projekty domów małych Projekty domów małych to nie jest duża inwestycja, jednak warto wiedzieć, iż są fragmenty, które podwyższają jej cenę. To np. skomplikowany układ dachu, różnego rodzaju tarasy, balkony, oszklone przestrzenie itp.


Niewielkie domki to idealne rozwiązanie dla rodzin mniej więcej 4-osobowych. Lokale projektowe proponują mnóstwo rozwiązań dla bardzo małych domów. Najczęściej na parterze znajduje się obszerny salon, kuchnia, toaleta a także pomieszczenie gospodarcze. Na wyższym poziomie albo poddaszu znajdują się pokoje, sypialnie, łazienka, niejednokrotnie także gabinet oraz garderoba. W wypadku tego typu domów każda, nawet najmniejsza powierzchnia powinna być wykorzystana do maksimum. Bezsprzecznymi atutami planów domów niewielkich są cena działki, koncepcji, tworzenia, koszty utrzymania, szybsze stworzenie i łatwiejsza budowa oraz spójny styl.


Tags: czas, domy, koszt