Na jakie walory warto zwrócić uwagę podczas inwestycji w niewielki dom? Jakie rozmiary domu są szczególnie funkcjonalne?

Posted on 22/06/2018 9:49am

Planując budowę domu powinniśmy skrupulatnie pomyśleć nad jego projektem i poszczególnymi rozmiarami. Jak zauważono, coraz częściej budujemy niewielkie domy jednorodzinne, które są niezwykle komfortowe oraz przytulne. Podczas dobierania projektu domu trzeba też precyzyjnie zastanowić się nad pozostawienia terenu na ogród, ponieważ stanowi on integralną część domu jednorodzinnego.
Nieduże mieszkania (bezpłatny dostęp) wolnostojące są aktualnie doskonałą alternatywą dla kwater w blokach, gdyż koszt budowy takiego domku mało różni się od ceny wiążącej się z kupnem mieszkania. Jak wiemy, mieszkania (przejdź do serwisu) wolnostojące dają poczucie prywatności, jaka niewątpliwie stanowi wartość bezcenną. Posiadając własny dom i ogród mamy możliwość, aby cieszyć się bezkonkurencyjnym komfortem jak też spokojem. Przed rozpoczęciem budowy warto dokładnie pomyśleć nad jego projektem, biorąc pod uwagę nasze wszystkie wymagania oraz potrzeby. Mając na uwadze, że dom stanowi inwestycję na bardzo długi czas powinniśmy zastanowić się potrzebami, które mamy dziś, jak i tymi, które mogą spotkać nas w kolejnych latach. Ci, którzy mają w planach powiększenie rodziny bez wątpienia powinny zapewnić sobie dodatkowe pokoje, aby nie dopuścić do sytuacji, w której będziemy musieli dokonać przebudowy domu.

Dom jednorodzinny wykonany z bloczków YTONG
Author: Xella Polska Sp. z o.o.
Source: Xella Polska Sp. z o.o.
Pragnąc zagwarantować sobie ciekawy projekt praktycznego budynku powinniśmy przejrzeć projekty domów do 120m2, gdyż jest to optymalny rozmiar, który daje komfort, jak również niewysokie wydatki utrzymania. Projekty domów do 120m2 popierają także dekoratorzy wnętrz, jacy uważają, iż takiej wielkości budynki umożliwiają niebanalną aranżację pomieszczeń. Należy też zdawać sobie sprawę, że budując dom średniej wielkości jesteśmy w stanie również urządzić sobie ogród, dzięki któremu będziemy mogli cieszyć się komfortowym odpoczynkiem w czasie ciepłych dni.


Osoby, które planują budowę domu muszą mieć świadomość, że dokonują wyboru na bardzo długie lata. Aby zagwarantować sobie szczególną wygodę powinniśmy wybrać taki projekt, jaki spełni potrzeby wszystkich mieszkańców. Niesamowite znaczenie ma liczna pokoi, jak i łazienek, ponieważ w przypadku budynków dwupiętrowych warto zainwestować w toaletę zarówno na parterze, jak też na piętrze.

Tags: ogród, mieszkania, inwestycja, łazienka, koszty