Okna z drewna

Posted on 21/07/2018 7:19am

Mniej więcej dwadzieścia lat wstecz hitem były okna z plastiku i wszyscy jak jeden mąż wymieniali na takie właśnie wcześniej zamontowane. Okna z plastiku mają owszem pewne pozytywy, lecz mają i wady. To okna drewniane są świetnym wyjściem.

Okna połaciowe
Author: notafish
Naturalnie, są trochę droższe niż takie zrobione z plastiku, lecz przede wszystkim gwarantują zdecydowanie łatwiejszą wentylację pomieszczeń. Wystarczy niewielki błąd w montażu plastikowych okien, by zahamowały one cyrkulację powietrza, tym samym przyczyniając się do zawilgocenia wnętrza. W oknach z drewna taki kłopot nie występuje ponieważ drewno samo w sobie jest materiałem, który powietrze przepuszcza. Naturalnie nie mówimy tu o przewiewach.

Okna drewniane są także o wiele ładniejsze. Nie ukrywajmy – jest to bardzo ważne kryterium doboru okien, przecież wszyscy chcemy mieć ładny dom czy mieszkanie. Plastikowe okna są okna - (sprawdź okna angielskie)zczególnie estetyczne, przywołują na myśl skojarzenia z klocowatymi domami stawianymi na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Całe osiedla zabudowane dokładnie takimi samymi kwadraciakami z cegieł, wszystkie świecące dokładnie takimi samymi dzielonymi na trzy plastikowymi oknami. Nie był to szczególnie przyjemny widok.

okna
Author: Schüco
Aktualnie nowoczesne technologie wchodzą i na ten obszar. Możemy już kupić okna enerokna (okazyjne okna dolny śląsk: oknar-internorm.pl/)zczędne, które często zakładane są w domach energooszczędnych. Są także odpowiednio izolowane akustycznie, zatem nie musimy się obawiać, że w mieszkaniu będzie głośno.Dom to niezwykle istotna inwestycja dla każdego człowieka. Zróbmy wszystko żeby był po prostu taki, jak chcemy. Nie powinniśmy się godzić na żadne ustępstwa. Drewniane okna są piękne, gwarantują właściwą wentylację, izolują od hałasu i nie trzeba ich będzie wymieniać przez wiele lat dzięki nowoczesnym technologiom. Nie oszczędzajmy zatem na oknach, niech nasz dom stanie się idealnym miejscem.

Tags: drewno, dom, oszczędność, domy

Author: Agata Kwiecień
Source: Okna Wójcik