Parę wskazówek dla budujących swój dom, którzy są na etapie wykańczania dachu i elewacji.

Posted on 09/04/2019 9:56am

Gdy jesteśmy już na etapie robienia dachu, po pierwsze musimy pomyśleć o wyborze odpowiedniego pokrycia. Zazwyczaj jest ono sugerowane w projekcie, jednak zwykle mamy możliwość dokonania pewnych zmian. Naturalnie inny typ materiału na ogół oznacza zupełnie inne ceny.


budowa domu
Author: Fiona MacGinty-O’Neill
Source: http://www.flickr.com
Kiedy podejmiemy już tą decyzję, czas zabrać się za znalezienie firmy wykonawczej. Możemy rzecz jasna skorzystać z rekomendacji znajomych czy ekipy z poprzedniego etapu budowy. Kolejną opcją jest szukanie przez sieć. Piszemy w wyszukiwarkę frazę dekarstwo wrocław lub dekarstwo wrocław i okolice. Otrzymamy w ten sposób listę firm specjalizujących się w tego typu pracach - najnowszy wpis. Na pewno głównie będzie interesowała nas cena, warto jednak wziąć pod uwagę inne czynniki.

Po pierwsze doświadczenie na rynku. Po drugie terminowość wykonywania prac. Po trzecie wielkość firmy, a co za tym idzie inne możliwości dopasowania się do naszych potrzeb. Po czwarte zakres działań, szczególnie, kiedy mamy do czynienia z bardziej złożonym projektem dachu. Oczywiście każdy mówi, iż jest najlepszy, z tego powodu musimy sprawdzić opinie innych klientów. Dach powinien zostać wykonany nie tylko profesjonalnie, lecz też tak prędko, jak jest to konieczne - nie ma nic gorszego niż opóźnienia w budowie spowodowane tylko opieszałością ekipy.

Z sukcesem położyliśmy dach - zweryfikuj te opinie -, pora na elewacje. Na rynku mamy do wyboru dużą ilość materiałów wykończeniowych, a zwykły tynk da się zamalować właściwie na każdy kolor. Nie zapominajmy jednak, że elewacja musi pasować do bryły i stylu architektonicznego domu, kolorystycznie współgrać z jego otoczeniem oraz dachem. Jeżeli marzą nam się nasycone barwy, trzeba pamiętać, iż pasują one do nowoczesnej architektury, prostych brył i niekoniecznie dobrze będzie wyglądał dom cały czerwony - już raczej jakiś fragment elewacji może być w tym mocnym kolorze.


do zrobienia dach i elewacja
Author: MGProjekt Pracownia Architektoniczna
Source: http://www.flickr.com
Także w tym przypadku jeśli szukamy firmy przez sieć piszemy w wyszukiwarkę frazę elewacje wrocław. Znowu bierzemy pod uwagę co nam proponuje dana firma. Jest też opcja dla leniwych. Polega ona na tym, iż wpisujemy na specjalnej stronie zakres prac i miejsce wykonania, czyli na przykład elewacje wrocław oraz dajemy dane kontaktowe do siebie. Wykonujący sam zgłosi się do nas z ofertą - bardzo przydatna strona, dobrze odwiedzić. Jeszcze ostatnia kwestia. Wycena prac powinna być przeprowadzona gratis i nie być związana się z żadnym zobowiązaniem do dalszej współpracy. Przybliżone koszty możemy też sami obliczyć przy pomocy kalkulatorów dostępnych w sieci.

Tags: firma, możliwość, terminowość