Posiadanie kominka prócz pięknego nastroju, to także pewne problemy.

Posted on 08/01/2019 7:36am

Kominek jest dla nas doskonały symbol ogniska rodzinnego. Przy kominku, bardzo często w środku domu, domownicy spędzają dużo czasu.


vintage
Author: BRITOP Lighting
Source: BRITOP Lighting


Przy nim przysiadają zakochani, bo daje niepowtarzalny romantyczny nastrój. Rozgrzewa i rozpala najmocniej zziębnięte serca i dłonie. Trzeba wszak mieć na uwadze, iż kominek Dowiesz się więcej na to nie jedynie poetyczne miejsce randek. Jest on także wspaniałym i cenionym źródłem ogrzewania dla całego domu.
Budując dom, jeśli tylko zaistnieją możliwości ku temu, nie wyobrażamy sobie nie postawić kominka.

Masz ochotę zwiększyć swą wiedzę i poczytać nowe wątki na podobny temat? To świetnie - wejdź więc na hiperłącze do serwisu i przejdź do interesującej strony.

Rzecz jasna, jeśli decydujemy się na postawienie kominka należy przeanalizować wszystkie za i przeciw. Nie rzadko kominek jest nieużywany, ponieważ właściciele niezbyt dokładnie rozważyli jego budowę, zaś wady jego posiadania przerosły korzyści.


mieszkanie
Source: pixabay.com


Marzenie to może jednak w każdej chwili przestać istnieć gdy szkło kominkowe nie wytrzyma działania temperatury. Takie szyby w teorii są w stanie znieść niezwykle wysoką temperaturę. Winny też znieść duży napór. Podczas czyszczenia szkło kominkowe nie jest w stanie sprostać uderzeniu. Kominek (części kominkowe na wymiar) ze stłuczoną szybą nie może być używany. Szybę trzeba wstawić od nowa. Najważniejszym składnikiem szyby okazuje się być dwutlenek krzemu SiO2. Im więcej takiego związku, tym szkło jest bardziej odporne na temperaturę, czynniki chemiczne oraz stłuczenia przypadkowe.


Proces tworzenia takiego rodzaju szkła jest w każdym razie tak kosztowny, że używa się go głównie do specjalistycznych celów, na przykład tworzenia wysokiej klasy soczewek.

Tags: dom, szkło, kominek, mieszkań