Poznaj się z potencjałem piaskarki. Co można wytworzyć przy użyciu tego narzędzia i gdzie poszukiwać usługi piaskowania.

Posted on 14/05/2019 12:49pm

Jeżeli pragniemy nadać szklanej powierzchni unikalnego wyglądu naszym sprzymierzeńcem w tym zadaniu będzie piaskowanie. Ta czynność pozwala wyrzeźbienie w szkle jakiegokolwiek motywu, za pośrednictwem procesu matowienia.

Zastosowanie matowienia szkła w dekoracji różnorodnych powierzchni

zbiornik ciśnieniowy
Author: Newtown grafitti
Source: http://www.flickr.com
Piaskarka wyposażona jest w zbiorniki ciśnieniowe (hmlnosewicz.pl nasza witryna), dzięki czemu piasek uwolniony pod wielkim ciśnieniem jest w stanie równomiernie wydrążyć szkło, wywołując jego matowienie i tworząc na nim piękne wzory, czy teksty. Piaskowanie szkła używane jest przy wielu czynnościach. Zaczynając od drobnych zdobień na krysztale, które potem może być czyjąś pamiątką. Z pewnością każdy z nas kiedyś dał rodzicom wygrawerowany prezent, mający uczcić jakieś ważne wydarzenie. Zastosowania mniej oczywiste to matowienie większych tafli szkła - np. ozdabianie półek szklanych bądź kabin prysznicowych.Najczęściej przy sporych wzorach tego typu firma - w Lidzbarku polecamy Zakład mechaniczny HML Nosewicz posiada własne motywy i jedynie po wcześniejszej konsultacji może zdecydować się na opracowanie wzoru specjalnego. W ten sposób można również drążyć teksty w kamieniu, z tego powodu piaskowanie wykorzystywane jest podczas wytwarzaniu nagrobków. Głównie przy robieniu inskrypcji - jest to wyjście również najtańsze z punktu widzenia finansowego. Piaskowanie inskrypcji zarówno na szkle jak i kamieniu wymaga ogromnej dokładności. Jest to związane z koniecznością naklejenie folii, która ustrzeże pozostałą część powierzchni przed matowieniem.

Na tej stronie są warte zainteresowania informacje, jednak zobacz także inne tematyczne wątki (https://www.itb.pl/badania-etics.html), ponieważ one również na pewno Cię zainteresują.

Folię, dzięki której mamy możliwość wyżłobić napisy bądź wzory można kupić gotową w odpowiednich sklepach - możemy również samemu postarać się o stworzenie z folii własnego motywu.

Jak znaleźć przedsiębiorstwo trudniące się matowieniem powierzchni

Zbiornik ciśnieniowy
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com
By znaleźć przedsiębiorstwo trudniące się piaskowaniem, łatwiej skorzystać będzie z Internetu. Wprowadzając w Google wyrażenia, które ułatwią nam dojście do ciekawiących nas firm. Na wyszperanych stronach możemy liczyć na dane konieczne do kontaktu, niekiedy pokazowy cennik, jak również dokładne dane o stosowanych metodach, jak i maszynach. Przedsiębiorstwa nie unikają zamieszczania poglądowych, wcześniejszych realizacji zamówionych wytworów.

Chcesz odnaleźć inne tego rodzaju źródła? Kliknij ten link - więcej zobaczysz w serwisie (www.teklakotly.pl/), który proponuje zbliżone zagadnienia.

Jeżeli Ty również masz chęć na wyrób tego typu, już teraz znajdź odpowiednią firmę.

Tags: folia, szkło, piasek, maszyny, firma