System porotherm dryfix idealny do budowy budynku

Posted on 14/05/2019 12:49pm

To, ile czasu minie od zaczęcia budowy do szczęśliwego zasiedlenia domu zależy w dużej mierze od tworzyw, z jakich zdecydujemy się budować. Dzięki murowaniu w systemie porotherm dryfix można zaoszczędzić nawet kilka tygodni pracy. Ceramika to surowiec, który był używany prawie od samego początku istnienia cywilizacji.
polecana strona
Author: Salvador Drusin
Source: http://www.flickr.com
Obecnie najlepiej zaawansowaną technologicznie nowością jest porotherm dryfix - przejdź do strony www. System porotherm dryfix oparty jest na pustakach poryzowanych, wewnątrz których zlokalizowane są specjalnie zaprojektowane układy drążeń. Mikroskopijne puste przestrzenie sprawiają, że są bardzo dobrymi izolatorami cieplnymi. Cegły w systemie porotherm dryfix, połączane są specjalistyczną zaprawą w piance, która jako pierwsza w Polsce uzyskała aprobatę techniczną Instytutu Techniki Budowlanej. Zaprawa dryfix sprzedawana jest w zestawie z cegłami, więc nie musisz martwić się o jej oddzielny zakup czy też dobieranie odpowiedniej ilości zaprawy.

Ściana na zaprawie dryfic osiąga pełną wytrzymałość po 2 dobach Po tym okresie można ją swobodnie obciążać. To dzięki małej ilości wody, która znajduje się w murze wykonanym w systemie cienkospoinowym. Pustaki nie przesuwają się względem siebie i praktycznie już od momentu ich ułożenia stanowią w pełni stabilną konstrukcję. Mur na tradycyjnej zaprawie osiąga pełną wytrzymałość dopiero po 28 dniach i dopiero po tym czasie zalecane jest jego obciążanie. Kluczowymi zaletami porotherm dryfix jest: wydłużenie sezonu budowlanego - możliwość murowania również w zimie (do temperatury -5°C); dostateczna ochrona cieplna - za sprawą eliminacji mostków termicznych w spoinach pionowych i poziomych; czyste murowanie - mało prac porządkowych (brak narzędzi do rozrabiania, nakładania i mieszania zaprawy); niezwykła wytrzymałość ściany - mur wykonany na zaprawie porotherm dryfix błyskawicznie uzyskuje deklarowane parametry wytrzymałościowe; estetyka ściany - czysty mur po wykonaniu - praktycznie brak widocznych spoin, optymalny podkład pod tynk.budowa domu
Rozległy wybór cegieł porotherm dryfix pozwala na wybudowanie ścian, które nie wymagają dodatkowego ocieplenia, ścian zewnętrznych z dociepleniem, ścian wewnątrz nośnych, działowych oraz osłonowych. Pustak ceramiczny porotherm dryfix to więc idealny produkt przeznaczony do budowy ścian zewnętrznych z dociepleniem oraz ścian wewnętrznych nośnych. Pustaki porotherm dryfix charakteryzują specjalnie szlifowane powierzchnie poziome, do łączenia których wykorzystuje się suchą zaprawę dryfix dostarczaną w cenie pustaka.

Jeżeli masz ochotę zgłębić zagadnienie, to zapraszamy Cię do tekstu, który ukryliśmy pod tym linkiem. Tam zawsze jest bieżąca notka.

Podstawową zaletą jej stosowania jest sucha ściana zaraz po wybudowaniu i brak mostków termicznych w miejscach zaprawy. Budowanie w systemie porotherm dryfix jest bardzo szybkie i łatwe, zapewniając nawet połowę oszczędność czasu w stosunku do tradycyjnych metod murowania. Dodatkowo zaprawa Dryfix dostarczana jest gratis w odpowiedniej ilości do zakupionych pustaków co jeszcze bardziej obniża koszty budowy. W każdym momencie profesjonalną radą oraz szkoleniem ekipy murarskiej - służą nasi doradcy techniczni

Tags: cegły, ściany, pustaki