Wielu z nas marzy o tym, aby posiadać własny dom - żeby był piękny, jak wycięty z naszych snów, powinniśmy wybudować go od podstaw samemu

Posted on 13/08/2019 7:30am

Mieć własny dom i własny ogród - to pragnienie dużej grupy rodaków. Mamy możliwość kupić istniejący już dom. Tak jest zawsze prościej, gdyż możemy się natychmiast do niego przeprowadzić.
Dekoracje kuchenne
Author: Danny Bollinger
Source: http://www.flickr.com


Jednak nie będzie on wtedy dokładnie taki, jak sobie wymarzyliśmy.


Jeśli chcemy, aby dom, w którym będziemy żyć, był doskonały, to musimy go sobie sami zbudować. Wówczas będziemy pewni, że każdy element i każdy kąt, będzie jak z naszych marzeń. Możemy mieć ogólne lub nawet szczegółowe wyobrażenie o tym, jak powinny być rozlokowane pokoje i gdzie chcemy umieścić taras. Jednak, aby nasze sny urzeczywistnić, musimy zrobić projekt domu. Wymaga to rzecz jasna znalezienia architekta, ponieważ to on powinien wyczarować dla nas projekt. Musi rozrysować całość tak, żeby budynek w rzeczywistości był bezpieczny oraz nie zawalił się. To jego zawód i jego odpowiedzialność. Budynek musi posiadać przecież fundamenty, ściany nośne oraz mocny dach. Architekt wraz z nami przygotuje układ pokoi. Musimy mu powiedzieć ile chcemy ich mieć, jak duży marzy nam się salon itp. Pytań jest rzecz jasna wiele. On zapewne zapyta nas czy chcemy postawić dom piętrowy lub parterowy. Jakie mamy zamiar mieć schody (zobacz schody spiralne) oraz ile łazienek. Istotną sprawą będzie także to, czy mamy zamiar posiadać balkony czy może wystarczy nam wyłącznie taras.
Także strona, na którą będą postawione okna, jest niebagatelna. Wszyscy wiemy, że należy unikać północy, gdyż z tej strony zwykle jest ciemno oraz ponuro.

Tags: salon, ściany, architekt, fundament, Mury