Wiosna - sprzątanie w naszym ogrodzie

Posted on 21/05/2019 7:23am

Kiedy nastają pierwsze, słoneczne dni w roku, ludzie momentalnie dobrze się nastrajają. Gdy czuć wiosnę w powietrzu, poprawia nam się humor, jesteśmy pełni energii, przyjaźnie nastawieni, mamy ciekawe pomysły i zamysły, Każdy z nas rozpoczyna zmiany w mieszkaniu, ogródku, w swoim życiu. Realizujemy dawno zapomniane postanowienia noworoczne, życie postrzegamy w jaśniejszych kolorach. Wyrwanie się z zimowego snu umożliwia nam zastrzyk witaminy D, której dostarczają nam promienie słoneczne, a na której niedobory narażeni jesteśmy w zimnych porach roku.


Wiosna w ogrodzie
kwiaty
Author: Chris Bowman
Source: http://www.flickr.com

Ci uprzywilejowani, którzy mogą się pochwalić własnym ogródkiem, na wiosnę zaczynają intensywne prace w nim. Jeżeli prowadzimy poletko z warzywami, już na początku kwietnia musimy rozpocząć sadzenie niektórych rodzajów roślin. Rzodkiewka, sałata, cukinie, fasolka szparagowa, w zależności od gleby i dostępu słońca, mamy niezwykle duże pole do popisu. Panie domu bardziej ambitne, budują na swojej ziemi szklarnie, w których mogą uprawiać mocniej egzotyczne warzywa, jak winogrona czy brzoskwinie. Amatorzy dużych terenów, nierzadko posiadają na ich obszarze sady owocowe. Wiśnie, gruszki, śliwki, brzoskwinie - te wszystkie drzewa potrzebują konkretnej konserwacji, zarówno przed jak i po mrozach. Lecz największą ozdobą i oznaką że wiosna w ogrodzie na prawdę nadchodzi, są kwiaty - w ogrodzie. Majestatyczne, kolorowe rabatki z bratkami, krzewy z wieloma gatunkami tulipanów, a co najlepsze - piękny zapach kwiatów, którego nie dostrzeżemy w kwiaciarni, pełnej pryskanych roślin.

Przydomowe porządki
wymiana opon
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu

Po mrozie nie tylko natura budzi się do życia, również nasz dom wymaga czasem odrestaurowania. Jeśli mróz był w tym roku niezwykle uciążliwy, niekiedy możemy po stopieniu śniegu dostrzec liczne spękania, zarówno na naszym tynku, jak i asfalcie. Dzieje się tak w przypadku dużych wahań temperatur, niedostatecznie zakonserwowane grunty najzwyczajniej w świecie kruszą się i należy dokonać ich reperacji na wiosnę. Kolejnym obowiązkiem każdego gospodarza jest wymiana opon z zimowych na letnie (odwiedź stronę). Zadanie niezwykle ważne, bowiem spory odsetek wypadków na drogach można połączyć z zaniedbaniem przez niektórych tej powinności. Kiedy tylko rozpoczną się pierwsze, ciepłe dni, każda gospodyni rozpoczyna czyszczenie okien, przy okazji intensywnie wietrząc mieszkanie z zimowego zaduchu.

Jeżeli masz chęć przeczytać więcej szczegółów na prezentowany w tym tekście wątek, to zobacz w tym miejscu bez wahania uzupełniające informacje (http://heliodon.pl/).

Często decydujemy się w tym czasie na niewielkie reperacje, energia nas rozpiera, mamy sporo nowych pomysłów na aranżacje wnętrz. Zmieniamy kolor ścian, odświeżamy futryny drzwi.


Koniec zimy jest w przyrodzie oznaką powstania nowego życia. Wiosna w ogrodzie zwiastowana jest kwitnięciem pierwszych roślin, mamy świetne samopoczucie, zapał do działania, cieszymy się z ciepłych, znacznie dłuższych dni.

Odpowiada Ci ten artykuł? To świetnie, sprawdź stronę liczniki wody pod tym adresem. Przeczytasz tam większą ilość informacji na zbliżony temat.

Jest to również czas przydomowych obowiązków - wymiana opon, lekkie remonty czy naprawy.

Tags: kwiaty, remont, porządki, obowiązki