Wykaz popularnych metod na finansowanie zakupu nieruchomości, jakie zalety ma leasing mieszkań.

Posted on 15/05/2019 11:50am

Pośród klientów najczęściej wybieranym modelem finansowania zakupu mieszkań są kredyty. Mają one całkiem spore zalety, choć w ostatnim czasie dostępność trochę się zmniejszyła przez zaostrzenie kryteriów udzielania. W ten sposób można sfinalizować zakup mieszkania lub domu w prawie pełnej wysokości transakcji, pozostałą część trzeba wyłożyć z własnych środków. W przypadku kredytów hipotecznych standardem jest, że posiadaczem mieszkania jest osoba która taki kredyt bierze, a na hipotece wpisany zostanie bank.


leasing na nieruchomość podkarpacie
Author: zenjazzygeek
Source: http://www.flickr.com
Lokal stanowi zabezpieczenie kredytu, więc przez to klienci otrzymują korzystne oprocentowanie, dużo mniejsze niż w przypadku zwykłych kredytów. W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem zaczyna się także cieszyć leasing na nieruchomość, w szczególności pośród zakupów firmowych. Na zachodzie przy jego pomocy finansowane jest koło połowy tego typu transakcji, u nas tego typu statystyki znacznie gorzej się prezentują, ale powoli się to zmienia. Coraz częściej z leasingu korzystać zaczynają osoby indywidualne, gdyż jego koszty są bardzo podobne jak kredytu, a jednak ma parę istotnych zalet. Jaki pierwszą warto wymienić łatwość uzyskania. W przypadku kredytów niezbędne będzie doniesienie ogromnej ilości dokumentów wiążących się z samą nieruchomością i dochodami. W przypadku leasingu formalności jest znacznie mniej, przez to, że właścicielem lokalu bez przerwy pozostaje leasingodawca, to zupełnie odpada strona związana z dokumentami nieruchomości. Dużo łatwiej będzie również jeśli chodzi o stronę finansową, tu także nie są przeprowadzane tak rygorystyczne procedury weryfikujące poziom zarobków.


m
Author: Jakob Montrasio
Source: http://www.flickr.com
Przeciętny leasing mieszkań polega na tym, że leasingodawca udostępnia je swoim klientom do użytkowania w oparciu o umowę, a ci w zamian zobowiązują się do comiesięcznego opłacania rat. Przy firmach dodatkowym ułatwieniem będzie fakt, że przez to mają one dużo łatwiejsze rozliczenia księgowe. Wybierając taki wariant finansowania trzeba jedynie mieć świadomość tego, że cały czas właścicielem lokalu cały czas pozostaje leasingodawca, tak więc trzeba tu jednak wybierać rzetelne, sprawdzone firmy. Zobacz: leasing obiektów mieszkalnych.

Tags: finanse, nieruchomość, opłata, transakcja