Zapanuj nad splątanymi przewodami dzięki opaskom zaciskowym

Posted on 19/07/2019 7:29am

XXI wiek przejawia się rozwojem nowych technologii. Na nieszczęście technologia ma dość daleko do obsługiwania wszystkich urządzeń na globalna skalę przez co jesteśmy otoczeni kablami. Kable te mają w zwyczaju wymykać się spod kontroli.


kable
Author: mangtronix
Source: http://www.flickr.com
Każdy kto zaglądał chociażby za biurko komputera bardzo dobrze wie jak ten chaos wygląda. Perfekcyjnym rozwiązaniem w tej sytuacji okazują się wynalezione prawie 50 lat temu opaski zaciskowe zaciskowe. Były one kiedyś stworzone z metalu i służyły do układania kabli w samolotach. Po jakimś czasie materiał z jakiego wykonana jest opaska został zmieniony na nylon, dzięki czemu są jeszcze łatwiejsze w użyciu.

Porządek przede wszystkim

Zastosowanie opasek jest bardzo zróżnicowane. Jak już mówiłem żyjemy w świecie zasilanym za pomocą kabli. W domu, samochodzie, garażu czy nawet na rowerze znajdziemy luźne kable, które nie mogą odnaleźć swojego miejsca. Dlatego należy im w tym pomóc. Zasadniczą zaletą tych drobnych przedmiotów jest sposób ich użycia. Opaskę musimy przełożyć przez zębatkę która jest na jednym z końców i zwyczajnie pociągnąć. Charakterystyczna budowa opaski powoduje, że ta blokuje się i dzięki temu trzyma uwięzione przewody.

Ten materiał jest dla Ciebie atrakcyjny? Jeżeli tak to, przeczytaj także podobne witryny (https://urbanski.pl/mieszkania-torun/ul-wodociagowa-17b), które zawierają informacje na omawiany wątek.

Opaski mogą być stosowane wielokrotnie, wystarczy kupić taką ze specjalną zapadnią lub podważyć zębatkę za pomocą, np. małego śrubokrętu.Uniwersalność użycia.


Kable do komputera
Author: srbichara
Source: http://www.sxc.hu
Opaski zaciskowe bywają używane, m.in. jako skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą kołpaków do aut oraz jako zamiennik kajdanek. Obecnie trudno jest wyobrazić sobie biura, serwerownie a także wiele domów bez tego, umożliwiającego zadbanie o prządek, przedmiotu. Nie będziemy więcej zobowiązania do walki z poplątanymi przewodami od telewizji, komputera czy innych urządzeń. W uporządkowanym pomieszczeni łatwiej jest się skoncentrować, w związku z czym wykonywane przez nas prace staną się jeszcze efektowniejsze. Nie wspominając o tym, że zadbane miejsce pracy a także rozrywki po prostu prezentuje się lepiej.

Tags: kable, zabezpieczenia