Zbieramy wodę deszczową

Posted on 16/07/2019 7:32am

Wodę deszczową, jaka spływa z dachu budynku można w łatwy sposób gromadzić na posesji po czym stosować w ogródku – przykładowo do nawadniania roślinek lub przy pracach porządkowych na posesji.
zbiornik na deszczówkę
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Podobne wyjście jest stosunkowo niedrogie w realizacji, przyniesie nam za to istotne korzyści dla portfela oraz odciąży środowisko naturalne.

Zbieranie wody deszczowej nie jest zawiłym zajęciem. Nie wymaga także czynienia kosztownych instalacji – tak naprawdę wszystko czego wymagamy to postawione w pobliżu rury spustowej zbiorniki na wodę oraz rynienka lub inny element przekierowujący wodę opadową do zbiorników - kingspanenviro.com.



Zgromadzona w tenże sposób deszczówka może z sukcesem zastąpić wodę wodociągową, którą z reguły podlewamy nasz przydomowy ogród.

Jeżeli myślisz, że ten tekst jest godny uwagi, to bez obaw wejdź na ten link i zobacz udostępniony tutaj materiał - on też Cię zaciekawi.

Wyłapywanie wody opadowej pomoże nam zatem zaoszczędzić na należnościach za wodę z sieci wodociągowej. Warto też wiedzieć, iż deszczówkę charakteryzuje lekko kwaśny odczyn, dobrze zatem posłuży nawadnianym roślinkom ogrodowym.

Woda pitna
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Gromadzenie a także używanie deszczówki może też zwolnić nas z opłat, które wprowadziły lub mają w planach wprowadzić poniektóre miasta za odprowadzanie wody opadowej do miejskiej sieci kanalizacyjnej.

Jeśli ten tekst jest dla Ciebie ciekawy, sprawdź naszą informację (http://www.lotosasfalt.pl/1781/produkty/asfalty_modyfikowane_modbit) przedstawiającą podobny temat. Najprawdopodobniej ona także Cię zainteresuje.



Zebraną w zbiorniku wodę deszczową można nawadniać trawnik, rośliny w ogrodzie, jak także te w pojemnikach ustawionych na tarasie. Może ona zasilać również system samoczynnego nawadniania ogrodu. Woda deszczowa może okazać się pomocna również w czasie wykonywania różnych prac porządkowych na posiadłości – mycia mebli ogrodowych czy czyszczenia nawierzchni.

Deszczówkę możemy zbierać w naziemnym zbiorniku postawionym blisko rury spustowej, którą nagromadzona z dachu woda opadowa spływa w dół.

Tags: Auto, miasta, stal, sposób